kleopatra_peeling.jpg

Kleopatra Peelingi

Kleopatra peelingi adını, eski Mısır’da Kleopatra’nın dillere destan cilt güzelliğinden almıştır. Kimyasal peelingin tarihçesinde, ilk peeling uygulaması olarak Kleopatranın yapmış olduğu ekşi süt banyosu yer alır. Ekşi sütün içerisindeki laktik asit, derinin en üst tabakasından kolaylıkla emilerek, deride mat görüntüye neden olan ölü hücreleri temizler, aynı zamanda bağ dokusundaki kollojen liflerde sıkılaşma sağlar. Bizim uygulamış olduğumuz Kleopatra peelinginin de temelinde laktik asit bulunmaktadır. Bununla beraber kullanılan özel formül asit ve yağ kombinasyonu Kleopatra peelinginin tamamını oluşturur. Kleopatra peelinginin uygulamasının hemen sonrasında cildiniz çok daha sağlıklı, çok daha canlı ve parlak gözükür.

Kişiye özel

Kleopatra peelinginin en önemli özelliği, standart bir formül olmamasıdır. Öncelikle uygulama yapılacak kişinin cilt tipi belirlenir. Daha sonra beklentiler ve ihtiyaçlar doğrultusunda cilt tipine uygun meyve asidi kombinasyonu tarafımızdan hazırlanarak uygulama yapılır.

Uygulama süresi

Uygulama süresi 30-40 dakika kadar sürer. Çok mat, yorgun ciltlerde süre biraz daha uzayabilir.

Uygulama ağrılı mı?

Uygulama kesinlikle ağrısız olup, cilt tipine göre hazırlanan meyve asidi konsantrasyonuna bağlı olarak hafif yanma hissi olabilir.

Ne zaman sonuç görülebilir?

Uygulamadan hemen sonra sonuç görülür. Ancak bu etkinin devamlılığını sağlamak için 1-2 hafta arayla en az 4 seans uygulama önerilir.

Ne zaman uygulama yapılabilir?

Uygulama yaz haricinde tüm mevsimlerde yapılabilir.


© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.



© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.