Mikro İğneli Fraksiyonel Radyofrekans’ın Altın İğnesi İle Çatlak Tedavisi

mikro_igne_ile_catlak_tedavisi.jpg

Mikro İğneli Fraksiyonel Radyofrekans yöntemi sivilce ve yara izlerini gidermede, sarkmalarda, cilt gençleştirmede ve cilt çatlaklarını onarmada kolayca kullanılabilen bir yöntemdir.  Fakat üzerinde duracağımız nokta cilt çatlakları. Cilt çatlaklarının kişiyi ne kadar olumsuz etkilediğini söylemeye gerek var mı? Aşırı kilo verme sonrası ya da hamilelik sonrası kişilerin basen ve karnında çatlak oluşumu meydana gelebilir. Peki, altın iğnelerin çatlak tedavisindeki görevi nedir?

Çatlak tedavisinde altın iğneler ciltte küçük delikler açar. Bu delikler cildin onarılmasını tetikler. Bunun sonucunda ise ciltte yenilenme elde edilir. Tüm bunlar gerçekleşirken cildin altına verilen radyo frekans enerjisi 60 derecelik bir ısı ile cildin altını ısıtır. Isınmanın etkisi ile kollajen lifler kısalır. Bu durum ise cildin sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar. Bu ısınma cildin onarılmasını da sağladığı için çatlak tedavisinde etkili bir rol oynar.  Bu sistemin etkileri çatlaklara yapılan uygulamanın hemen sonrasında görülebilir. Uygulamanın hemen sonrasında tazelenmiş ve sıkılaşmış bir cilt ortaya yavaş yavaş çıkmaya başlamış olsa bile etkinin tamamını görebilmek için 3. haftayı beklemek gerekir. Seanslar 4 ila 5 hafta aralıklar ile yapılır. Toplam 3 ila 5 seans etkiyi görebilmek için yeterlidir. Uygulama sonrası ciltte hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Ertesi gün geçecek bir problem olduğu için bunu dert etmeniz gerekmez. Isınmaya bağlı olarak cildinizde kuruma gözlemlenebilir. Bu durum için ise nemlendirici kullanmanız yeterli olacaktır. Mikro İğneli Fraksiyonel Radyo Frekans sistemi diğer cilt yenileme yöntemlerine göre bazı avantajlara sahiptir. Bunlardan en önemlisi yaz aylarında bile güven ile uygulanabiliyor olmasıdır. Çünkü uygulama sonrasındaki süreçte güneşe maruz kaldığınızda lazerde olduğu gibi ciltte lekelenmeler meydana gelmez. İşlem sonrası kabuklanma sadece hassas ciltlerde meydana gelen bir durumdur ve hemen geçen bir durumdur. Bunun dışında işlemin bilinen herhangi bir yan etkisi kesinlikle yoktur. Uygulama aşağıda sayılan durumlarda kesinlikle kullanılmamalıdır;

 Herpes (uçuk) durumu

  • Uygulama yapılacak bölgede aktif enfeksiyon
  • Hamilelik
  • Kalp pili
  • Kanser
  • Epilepsi gibi durumlarda uygulanmaz.

Bunun dışında Fraksiyonel radyofrekans 16 yaşın üzerindeki herkese uygulanabilir. Uygulama öncesi özel ağrı kesici kremler cilde uygulandığı için işlem esnasında ağrı oluşumu engellenir. İşlem sonrası hafif bir yanma hissi duyulabilir. Fakat bu durum da özel sakinleştirici kremler ile önlenebilir.

Sizin de muzdarip olduğunuz çatlaklarınız var ise bu yönteme gönül rahatlığıyla güvenebilir ve kendinizi doktorunuzun tecrübeli ellerine bırakabilirsiniz. Son derece yenilenmiş hissedeceğinizi unutmayın!


© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.© Copyright 2007 – 2019 | Dermatolog Dr. İ.Öykü Çelen | Tüm Hakları Saklıdır.